Хто не звітує громадськості, той звітує прокуратурі

Є таке старовинне правило для посадовця)) «хто не звітує громадськості, той звітує прокуратурі». Робота Тресту зеленого господарства тривалий час втомлює городян своєю простотою: зрубати собі на кишеню, а далі трава — не рости. Чому б ні? Якщо звітувати не треба. І звітів не вимагають. Чернівчани дивилися, як вся ця їх зеленина поступово зникає. Звісно, хтось з цього може побудувати будиночок, хтось — просто бухнути. Але задовлення від того всім іншим — невелике.

Нарешті, коли працівники Тресту зеленого господарства напередодні Нового року просто зрубали верхівки восьми ялинок, і ще кілька дерев, які виглядають цілком здоровими у скверику напроти Резиденції, громадськість скаламутилась. ЗМІ надрукували майже всі, переглядів тисячі, у Фейсбуці обговорювали. Керівник Тресту Олександр Брязкало між тим, ані пари з вуст. Спочатку написав, що «роботи по видаленню аварійних дерев проводяться працівниками тресту зеленого господарстава відповідно до звернень мешканців та дозвільних документів (ордер 238 від 06.07.2017 на видалення зелених насаджень)».

Що якось надто непереконливо. У червні сімнадцятого року видали ордер. Ой. А прийшли — зараз. З перебором це непереконливо. Далі — мовчання. Коротше клав посадовець на скандал, на критику тощо. На те й вони і зміни і реформи, щоб класти. Повідомляю ще одну подробицю, про яку нагадала керівник відділу охоронної спадщини Олена Пушкова.

Подробиця в тому, що «сквер на розі вулиць Університетської — Коцюбинського Михайла відповідно до рішення облвиконкому від 17.03.1992 року № 72 являється пам'яткою природи місцевого значення (ППМ) ботанічні (ППМбот). Занесений в реєстр територій та об'єктів природо-заповідного фонду Чернівецької області відповідно до рішення 22 сесії обласної ради У скликання від 24.09.2008 року № 230-22/08. Сквер з різновидностями рідкісних дерев (індекс ППМбот-26/53) площею 0,5 га».

Цей сквер, крім всього, пам'ятка, частина його дерев є рідкісними. І є регламент, який має чіткі критерії, на яких підставах можуть бути зрублені дерева. Чіткі. Якщо керівник Тресту зеленого господарства пан Олександр Брязкало весь цей час лише покривав виконавців, то всі роботи у заповідному скверику, у тому числі по карикатурній рубці ялинок перед Новим роком, проводилися за його вказівкою. А якщо мовчить, то звітувати нічим. Чекає поки «повоняют и успокоятся» (за відомим висловом одного «демократа»). Переводити стрілки також нема на кого. А відтак, швидше за все, він має звітувати перед правоохоронцями. Чи все ж таки спробує перед громадськістю? Зрештою, чому саме громадськість про це має думати. (До того ж та громадськість подекуди за свідомістю недалека від рубщиків).

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте