Трупи. Нічого крім трупів (журналістські жарти)

І знов про журналістику. У тридцяті роки у Чернівцях. Такий собі чернівецький журналістський гумор.

Публікація 1935 рік

ТРУПИ. НІЧОГО КРІМ ТРУПІВ

Жахливе сталося. Про що це я: вбивство в далекій Комарівці – страшна трагедія з сільського життя – кривава суперечка через спадщину – дітей вбили – о, жах неймовірний – докладно доповідає місцева преса! Це по-справжньому приголомшує. Там так і сказано: “Четверо людей вбито. Родина вирізана у прямому сенсі слова, кровопролиття, бійня прямо в хаті”.

У редактора немов вселилися біси, складальник пітніє кров’ю, стенографістка забила пальці, друкарня гарчить і задихається, її ротори виконують відьомський танок, співають мелодію, ні – симфонію крові, помсти, ненависті. Родина, вбиті діти, рубка, сокири, ножі, сапи – одна колонка, три, шість, жирний шрифт, заголовки як постріли, шлягер сезону, літери товщиною з колоду.

Справа варта того, на місце події направлений власний кореспондент. На спеціальному авто, як згадується кілька разів, по-перше, тому що можемо собі це дозволити, по-друге, для нас нема нічого вищого за суспільний інтерес. Тим більше, масові вбивства трапляються не щодня.

Звісно, авто їде всю ніч крізь темряву і туман. Кошмар, сплетений з кривавих сцен, з’являється перед очима звичного до всього спецкора. Як вже було неодноразово зазначено: вбитий фермер, про якого вже йшлося, він вражений ножем у серце, поряд – ще кошмарніше – видно калюжу крові біля дверей. Крім того, він бачить двох хлопчиків, які також вбиті. Мати була свідком того, вона отримала свій фатальний удар у спину вже “на закуску”. Вона невдовзі померла від отриманих ран, зовсім недавно, але розтин вже встигли зробити.

Чотири трупи на сторінці! Чорт забирай, з усіх боків. У другій половині дня ще з’являються й повідомлення з церемонії похорону, на якому зібралося все село. Чотири трупи! Якщо у наш непростий час ви отримуєте такий шмат поживи, то, насправді, вам нема чого скаржитися. В цьому нема ані жалю, ані потрясіння від видовища чотирьох тіл, тільки радість від того, що конкуренти залишилися цього разу позаду.

Але що це, Господи!? Конкуренти теж хлопці не промах, вони надсилають у Комарівці свого кореспондента, і той описує усі події, але вже – правдиво… Ті ж трупи, яким так швидко зробили експертизу і навіть встигли поховати, живі й зазнали лише незначних ушкоджень. І дослівно, в дещо нахабному кусючому саркастичному тоні сказано: “Трупам, що побачив на власні очі спеціальний кореспондент, якого відрядили на місце події, навіть не спадало на думку, що вони – трупи!”

Ні, ви бачили щось подібне? Трупам не спадало на думку. Що за знахабнілі трупи, які не хочуть трохи подумати і поводитися як пристойні мертвяки. Натомість залишаються в живих! Марш, марш до могили, там хробаки зачекалися.

О диво дивне! Хоча жодного дива: такі репортажі навіть мертвого піднімуть із могили! Однак лише для того, щоб вони померли від жаху знов.

… Підпис ейч джі

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте